ASUS VA34VCPSN is a 34 inch 21:9 (3440 x 1440) curved docking monitor delivers incredibly sharp imagery and ultra-wide makes multi-tasking easy. Stable Internet connection and one-cable docking to your laptop with RJ45 and USB-C connection. Up to 100Hz refresh rate with Adaptive-Sync technology to eliminate tracing and ensure crisp and smooth viewing experience. Its highly ergonomic design along with TUV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light provides a comfortable viewing experience.
Ultra-wide immersive curvature
The USB-C That Does It All
An included USB-C port enables superfast data transfers, DisplayPort connectivity and 65W power delivery to charge devices via just one USB-C cable. The monitor also serves as a USB hub: any device connected to the USB Type-A ports gains access to other peripherals hooked up to the other USB ports.