Yes, the Behringer Europort MPA40BT-PRO PA system is compatible with the Behringer Ultralink 2.4 GHz Digital Wireless System. This allows you to add digital microphones and expand your system to handle virtually any live sound application.
Review Summary
2022-09-02T18:50:35
This is the ultimate a real must for anybody
DANIEL G.
2021-08-31T08:44:43
SCOTT W.
Great product for the price…. Very happy with the shipping.
DAVID D.
I got what I expected, very satisfied with this item, I got it on time
carlos c.
If we can’t fix it, we’ll replace it at no additional cost.
Protect your product from drops, spills, and more.
Enjoy your gear without fear. We have you covered!
When regular use of your product over time results in mechanical or electrical failure.
We will never charge you a deductible after the purchase of a plan.
Our claims process is simple & easy and our customer service team is happy to help.
Browse our FAQ
Built-in wheels
Built-in extendable handle
2x 3-Pin XLR Microphone Inputs
1x AUX RCA Pair
2.4 GHz
12 hours
8" woofer
Tweeter
Class D
40 W
35mm pole socket
100 to 240 VAC
For those seeking an even more dynamic sound system, the Behringer Europort MPA40BT-PRO is compatible with the Behringer Ultralink 2.4 GHz Digital Wireless System. This addition provides a stable, interference-free wireless connection, perfect for live sound applications that require mobility and reliability.