Browse our FAQ
Metal
47"
IPS/Direct LED
1039 x 584 mm (40.9 x 23.0")
1920 x 1080 pixels
500 cd/m2
1400:1
12 ms (G to G)
178 deg. /178 deg.
Approx.60000 hours (Backlight half-life)
Anti-glare Treatment (Haze 10 %)
BNC, Pin Jackset (Shared with Component In)
HDMI Type A
BNCset, Pin Jackset (Shared with Video In)
DVI-D 24-pin, Stereo Mini Jack (M3)(Shared with PC In)
Mini D-Sub 15-pin, Stereo Mini Jack (M3) (Shared with DVI-D In)
DVI-I 29-pin, Pin Jackset
D-Sub 9-pin, RS-232C Compatible
RJ45(Web browser control only)
IR x 1/x 1
8 Ohms 20W (10 W 10 W)