The AS-TV10TX Any Spot Traveler Audio Link Transmitter operates in the 'G' band (520-544 MHz).
Review Summary
If we can’t fix it, we’ll replace it at no additional cost.
Protect your product from drops, spills, and more.
Enjoy your gear without fear. We have you covered!
When regular use of your product over time results in mechanical or electrical failure.
We will never charge you a deductible after the purchase of a plan.
Our claims process is simple & easy and our customer service team is happy to help.
Browse our FAQ
10mW
Less than 250 nW
LCD indicator displays channel or frequency
Select SET, UP, DOWN keys
Built-in
4.25 x 7.5 x 1.75" (108 x 190 x 44mm)