The 27MD5KL-B 27" UltraFine 5K IPS LED Monitor has a resolution of 5120 x 2880, providing detailed images and sharp text.
Yes, the 27MD5KL-B 27" UltraFine 5K IPS LED Monitor features built-in stereo speakers, as well as a camera and microphone for a rich media experience.
The 27MD5KL-B 27" UltraFine 5K IPS LED Monitor supports a DCI-P3 99% color gamut, which allows it to display a wide range of colors for life-like images.
Yes, the 27MD5KL-B 27" UltraFine 5K IPS LED Monitor is designed for optimal color performance with macOS compatibility. You can control display settings such as brightness and volume directly from your macOS.
The 27MD5KL-B 27" UltraFine 5K IPS LED Monitor is equipped with a Thunderbolt 3 port, which can transmit 5K video, audio, and data simultaneously, as well as charge a device up to 94W. It's fully compatible with Thunderbolt 3-enabled Mac, USB Type-C-enabled Mac, or iPad Pro.